SILVER RAIN
سیلور رین

انواع مالیات قبرس شمالی

انواع مالیات در قبرس شمالی

در این مقاله میخوانید:

فهرست مطالب

انواع مالیات قبرس شمالی،مالکیت ملک در قبرس شمالی جذابیت زیادی دارد و مالیات خرید ملک نقش مهمی در تصمیم‌گیری افراد برای خرید دارایی در این منطقه ایفا می‌کند. مالیات می‌تواند به طور چشمگیری بر قیمت نهایی ملک تأثیر بگذارد.

درک هزینه‌های مرتبط با ملک در این منطقه بسیار حیاتی است. مالیات، به عنوان یکی از هزینه‌های جانبی برای ملک‌های قبرس شمالی، تأثیر چشمگیری دارد، و در سال‌های اخیر، به دلیل رشد ساخت و ساز در این منطقه، افزایش یافته است. مالیات خرید ملک یکی از مولفه‌های اساسی در هزینه‌های کلی است، اما میزان دقیق آن به قوانین منحصر به فرد قبرس شمالی بستگی دارد. بنابراین، ما به شما حقایق را با لحنی بی‌طرف و بدون تعصب ارائه می‌دهیم.

ما به صورت دقیق و کامل این هزینه هارو به شما می گوییم، برخی از هزینه ها یک بار انجام می‌شود و همیشگی است و بعضی از آنها با هربار انتقال سند باید پرداخت شود.

درک اصول اولیه در مالیات قبرس شمالی

در قبرس شمالی، مالیات بر خرید ملک مبلغی است که یکباره پرداخت می‌شود و بر اساس ارزش ملک، محاسبه می‌شود. اما هزینه و یا مالیات انتقال سند هربار باید پرداخت شود.

نرخ مالیات با توجه به ارزش خرید ملک در قبرس شمالی

در قبرس شمالی، نرخ مالیات بر خرید ملک بسته به ارزش ملک مورد نظر شما متفاوت است. در حین برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری خود در این منطقه، لازم است این مالیات را در نظر بگیرید.در نظر داشته باشید که هزینه های دیگر مانند هزینه انشعابات به پروژه خریداری شده بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که داشتن اطلاعات کافی درباره مالیات خرید ملک، به شما کمک می‌کند تا تصمیمات مالی مناسبی بگیرید.

مالیات VAT در قبرس شمالی

مالیات VAT در قبرس شمالی

کل هزینه مالیات 17.5 درصد می باشد.

از این مبلغ۵ درصد جهت مالیات خرید ملک می باشد که فقط یکبار، اولین خریدار پرداخت می کند و تا مادام العمر معتبر است.

بخش دوم: ۵/۱۲ درصد:

هزینه صدور سند مالکیت که ۵/۶ درصد این مبلغ را باید در ابتدای خرید پرداخت کنید و ۶ درصد باقی را در زمان تحویل سند (حدود ۱ الی ۳ سال پس از اتمام پروژه) باید پرداخت کنید.

باید طور صادقانه به شما بگوییم  که این مالیات در رابطه با تمامی خریدار ها می باشد، به طور خلاصه از این ۵/۱۷ درصد: ۵ درصد آن یک بار و فقط برای خریدار اول و ۵/۱۲ درصد برای هر انتقال پرداخت می‌گردد.

مالیات Stamp Duty درقبرس شمالی

مالیات stamp duty قبرس شمالی

شاید برای شما سوال پیش بیاید که آن نیم درصد هزینه چیست؟ این مبلغ که در واقع به نوعی هزینه تمبر می باشد و جز مالیات خرید ملک در قبرس شمالی می باشد، که معادل 0.5 درصد ارزش ملک است و اکثرا ظرف 21 روز پس از امضای قرارداد توسط خریدار پرداخت می‌شود. عدم پرداخت مالیات در زمان تعیین شده ممکن است منجر به جریمه شود. بهتر است برای اطمینان از رعایت مقررات، با کارشناسان و مشاوران ما در شرکت سیلور رین مشورت کنید.

هزینه انشعابات در قبرس شمالی

این هزینه برای خدمات ضروری مانند برق، آب و خط تلفن است. بسته به پروژه و خانه خریداری شده 1500 پوند تا 3000 پوند متغیر می باشد که باید ظرف 3 ماه قبل از دریافت کلید ملک پرداخت شود. البته، ممکن است بسته به پروژه خریداری شده تا 12 ماه پس از تحویل قابل پرداخت باشد اما در 90 درصد مواقع همان 3 ماه (پیش از تحویل) می باشد. این هزینه فقط یک بار توسط اولین خریدار پرداخت و تا مادام العمر معتبر می باشد.

نرخ های مالیاتی و معافیت ها در قبرس شمالی

نرخ های مالیاتی و معافیت ها در قبرس شمالی

تمام قوانینی که ذکر شد دقیقا تا تاریخ امروز مطابق با قوانین مالیات دولت قبرس شمالی می باشد اما با این حال، برخی از معافیت‌ها و تخفیف‌ها ممکن است برای برخی خریدارانی که برای اهداف آموزشی یا فرهنگی خریداری می‌شود، اعمال شوند.

مالیات ماشین در قبرس شمالی

مالیات ماشین در قبرس شمالی

یکی دیگر از انواع مالیات قبرس شمالی مالیات ماشین است.مالکیت خودرو در قبرس شمالی مستلزم پرداخت مالیات ها و عوارض مختلف است. آگاهی از این هزینه ها برای برنامه ریزی مالی و بودجه بندی دقیق ضروری است.در اینجا بررسی دو نوع مالیات اصلی خودرو در قبرس شمالی، یعنی مالیات واردات و مالیات سالانه، می پردازیم.

مالیات واردات ماشین در قبرس شمالی

  • این مالیات برای تمام خودروهای نو و دست دوم که به قبرس شمالی وارد می شوند، اعمال می گردد.
  • نرخ مالیات واردات بر اساس وزن، نوع خودرو و حجم موتور تعیین می شود.
  • به طور کلی، نرخ مالیات بین 25 تا 35 درصد از ارزش خودرو متغیر است.

البته در مورد خریداران معمولی (مصرف کننده خودرو) این موارد صدق نمیکند و مربوط به واردکننده ها می باشد.

مالیات سالانه خودرو در قبرس شمالی

  • این مالیات به صورت سالانه توسط مالکان تمامی خودروهای ثبت شده در قبرس شمالی پرداخت می شود.
  • نرخ مالیات سالانه بر اساس حجم موتور خودرو محاسبه می شود.
  • مالیات خودرو های اکونومی بین 30 تا 65 پوند می باشد (که در واقع به نوعی هم مالیات خودرو و هم عوارض شهرسازی می باشد که به آن سیروسفر نیز گفته می شود)

سایر هزینه های مالکیت خودرو در قبرس شمالی

به غیر از مالیات ذکر شده در بالا، هزینه های دیگری نیز برای مالکیت خودرو در قبرس شمالی وجود دارد، از جمله:

  • بیمه خودرو
  • معاینه فنی

بیمه ماشین در قبرس شمالی

بیمه ماشین در قبرس شمالی

اگر بیمه ماشین فقط به نام یک نفر ثبت شود هزینه آن شامل تخفیف چشم گیری می‌شود، یا اگر به نام دو نفر ثبت شود به این معنی که فقط دونفری که اسمشان در بیمه ثبت می‌شود می‌توانند از اتومبیل استفاده کنند و پشت فرمان بنشینند باز هم کمتر محاسبه می شود.

اگر بیمه به صورت مالتی (چندمنظوره) ثبت شود همان مبلغ اصلی و کامل را باید برای بیمه ماشین پرداخت کنید.

به طور مثال بیمه یک مدل مرسدس بنز 30 هزار پوندی مبلغ 720 پوند برای بیمه شدن مالتی (چندمنطوره) لازم دارد. اما اگر فقط به نام یک نفر باشد مبلغ 480 پوند باید پرداخت شود.

البته توجه داشته باشید که اگر بیمه ماشین به صورت کامل پرداخت شود، اگر ماشین به هر دلیلی خراب و یا تصادف بکند و بیش از 3 روز این مشکل طول بکشد شرکت بیمه موظف است که یک ماشین دیگر در اختیار صاحب بیمه قرار دهد تا زمانی که صاحب بیمه، ماشین را تحویل بگیرد.

به طور کلی، قبرس شمالی به عنوان یک مقصد مطمئن و جذاب برای سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی شناخته می‌شود. با داشتن اطلاعات کافی و مشاوره مناسب، می‌توانید خریدی مطمئن و موفق را در این منطقه انجام دهید و از تمامی فرصت‌های منحصر به‌فرد آن بهره‌مند شوید.

لطفا توجه داشته باشید که تاریخ انتشار این مقاله ۱۸ اردیبهشت 1403 میباشد و تیم سیلوررین همیشه تلاش میکند تا این مقاله به روز باشد اما با توجه به تغیرات قوانین این امکان است که تغیرات انجام بشه و حتما برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید:

مطالب دیگر ما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این نوشته را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره رایگان

سه شب و چهار روز مهمان ما در قبرس باشید

شماره تماس خود را قرار دهید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند

درخواست با موفقیت ارسل شد

کارشناسان ما جهت اطلاعات و هماهنگی بیشتر با شما تماس میگیرند