SILVER RAIN
سیلور رین

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

در این مقاله میخوانید:

فهرست مطالب

علت اینکه قبرس شمالی یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است این است که،علاوه بر زیبایی و جاذبه های توریسیتی روند اخذ اقامت پیچیده ای ندارد و برای ما ایرانیان که از داشتن حساب های بین المللی محروم هستیم، خیلی زود می توانیم با افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی حساب بانکی بین المللی داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

البته فراموش نکنیم که داشتن حساب و کارت های بین المللی، به جهت جلوگیری از پولشویی و انتقال های غیرقانونی، در تمام دنیا، قوانین سخت گیرانه ای دارد که ما به علت تحریم ها در ایران تا کنون با آن آشنایی نداشته ایم و به سادگی ممکن است برای ما دردسرساز شود، به طور مثال اگر هر پولی بدون دلیل به حساب شما واریز شد باید فورا به بانک اعلام کنید، که این پول از حساب شما برداشته شود و در واقع برای شما نیست!

در غیر اینصورت اگر مبدا، حساب مشکوکی باشد می تواند عواقب بسیار خطرناکی داشته باشد. امیدواریم در آینده در مقاله ای به صورت کامل، بایدها و نبایدهای بانکداری بین الملل را برای شما شرح دهیم.

در این کشور قوانین مالیات بسیار درست و اصولی است، بر اقتصاد کشور نظارت صحیح صورت می‌گیرد و همچنین سرمایه گذاری در این کشور بسیار آسان است، زیرا دولت مسیر آن را برای سرمایه گذاری و تاسیس کسب و کار سهل می‌کند و از آن استقبال ویژه ای می کند به طوری که برای کسب و کارهای فرهنگی و یا کسب و کارهایی که منجر به ایجاد شغل زیاد شود، وام هایی بدون بهره و یا بهره بسیار ناچیز درنظر می گیرد، همچنین معافیت های مالیاتی بالا حتی تا ۱۰۰ درصد هم در نظر گرفته می شود.

برگردیم به مبحث افتتاح حساب، پیش تر در مورد روش های مهاجرت صحبت کردیم اگر به عنوان دانشجو هم به این کشور مهاجرت می کنید برای مخارج روزانه و… نیاز به افتتاح حساب دارید، این مساله برای دولت بسیار مهم است تا جایی که پروسه افتتاح أنواع حساب ها برای دانشجوها بسیار سریع تر انجام می شود.

در نهایت شما به هر طریق و منظوری که به یک کشور دیگر مهاجرت کنید،به حساب بانکی در آن کشور نیاز دارید.ما در این مقاله چگونگی باز کردن حساب در قبرس شمالی، مدارک لازم، انواع حساب های بانکی و انواع بانک ها را در قبرس شمالی بررسی می‌کنیم، باما همراه باشید.

ضرورت داشتن حساب بانکی در قبرس شمالی

مزایا داشتن حساب بانکی در قبرس شمالی

داشتن یک حساب بانکی معتبر در قبرس شمالی دارای مزایا بسیار زیادی است.علاوه بر اینکه داشتن حساب بانکی گذراندن روزمره شما را آسان تر می کند بلکه مزایا زیر را نیز شامل می شود:

 • بانک ها به اصل رازداری تعهد دارند و توجهی به میزان ثروت شما ندارند که مالیات بدون قائده ای برای شما درنظر گرفته شود، اما همانطور که پیش تر گفتیم منشا پول شما باید مشخص باشد به طور مثال می توانید اعلام کنید که از کشور خود درآمد ماهانه دارید.
 • در بانک های قبرس شمالی امکان افتتاح حساب از راه دور به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و این مساله نشان از اعتبار و امنیت حساب بانکی دارد.
 • به شرکت های خصوصی، مزایا و امتیازاتی اعطا می شود. (به ویژه اگر اشتغال زایی کرده باشید و یا در مسیر فرهنگ و آموزش فعالیتی داشته باشید)
 • برای تمام شهروندان و مهاجران در کوتاه ترین، زمان ممکن حساب بانکی افتتاح می شود.
 • بانک ها در قبرس شمالی کارمزد بسیار پایینی دارند.
 • حساب های بانکی از راه دور نیز قابلیت مدیریت کردن هستند. به استثنای کشور ایران و سایر کشورهایی که شامل تحریم بانکی هستند. (این نکته را به خاطر داشته باشید هنگام سفر به ایران به هیچ عنوان اپلیکیشن اینترنت بانک خود را باز نکنید زیرا حساب شما مسدود خواهد شد و برای رفع مسدودی باید حضورا به بانک مراجعه کنید)
 • اتصال به سیستم پرداخت بین المللی ویزا کارت و مستر کارت
 • علاوه بر Debit Card می توانید Credit Card هم داشته باشید

قوانین باز کردن حساب بانکی در قبرس شمالی

همه افراد با ارائه مدارک مناسب می توانند در بانک های کشور قبرس شمالی حساب باز کنند. مدارک اصلی که برای باز کردن حساب در بانک های این کشور مورنیاز است:

 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • کارت اقامت (برخی بانک ها نشان دادن اپلیکشن اقامت که اقامت شما در پروسه دریافت است هم کفایت می کند اما برخی بانک ها باید کارت اقامت داشته باشید)
 •  نامه تایید محل سکونت که توسط ۳ نماینده شورای محله تایید شود
 • سند مالکیت خانه محل اقامت و یا اجاره نامه خانه محل سکونت
 • اخذ نوبت جهت افتتاح حساب
 • پرکردن فرم های لازم جهت افتتاح حساب و همچنین در خواست کارت Debit ویا Credit  و یا هردوی آنها

گاها افتتاح حساب در این کشوز همراه با نکات کوچکی نیز می‌باشد. گاهی مدارک بالا ممکن است در بانک های مختلف با تغییرات کوچکی همراه باشد، اما اصلی ترین مدارک همین مواردی است که نام بردیم.

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در قبرس شمالی

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در قبرس شمالی

شما با افتتاح  حساب در بانک های قبرس شمالی از خدماتی مانند خریدهای فیزیکی با کارت، خریدهای آنلاین از تمام دنیا، خرید اعتباری (اقساطی)، بانکداری الکترونیکی آنلاین مثل موبایل بانک‌ استفاده خواهید کرد.

انواع حساب های بانکی در قبرس شمالی

انواع حساب های بانکی در قبرس شمالی

درقبرس شمالی همانند کشور های دیگر برای حساب خود می توانید چند نوع کارت بانکی داشته باشید:

 • Credit Card
 • Debit Card

این دو چه تفاوتی با هم دارند؟

دبیت کارت در واقع همان کارت های بانکی است که در ایران داریم، به همان میزان که در آن پول داریم می توانیم به صورت فیزیکی و آنلاین خرید انجام دهیم، اما کردیت کارت (Credit)  به زبان ساده تر شما خرج می کنید و بعدا به بانک پرداخت می کنید، میزان اعتبار شما بستگی به سابقه و خوش حسابی شما افزایش می یابد و همین طور بالعکس در صورت بدحسابی اعتبار شما نزد بانک کاسته خواهد شد.

در بانک‌های قبرس شمالی علاوه بر خدمات بانکی، خدمات ارزی نیز ارائه می‌شوند. در واقع حساب شما با توجه به نیاز شما چندین حساب زیرمجموعه به ارزهای مختلف مثل: دلار، لیر، پوند، یورو و… دارا می باشد و کارت های آن‌ها قابل استفاده در تمام دستگاه کارتخوان در تمام دنیا می باشد.

چه مقدار سپرده اولیه برای افتتاح حساب بانکی لازم است؟

کمترین مقدار سپرده اولیه کاملا وابسته به بانکی است که شما می خواهید در آن حساب افتتاح کنید. که این مبلغ بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار متغیر است.

مطالب دیگر ما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این نوشته را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره رایگان

سه شب و چهار روز مهمان ما در قبرس باشید

شماره تماس خود را قرار دهید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند

درخواست با موفقیت ارسل شد

کارشناسان ما جهت اطلاعات و هماهنگی بیشتر با شما تماس میگیرند