SILVER RAIN
سیلور رین

خدمات پزشکی در قبرس شمالی

خدمات پزشکی در قبرس شمالی

در این مقاله میخوانید:

فهرست مطالب

خدمات پزشکی در قبرس شمالی،بیمارستان و مراکز درمانی از مهم ترین مراکز موجود در کشور هستند.قبرس شمالی دارای سه بیمارستان دولتی و امکانات خصوصی متعدد است.قوانین بیمارستان در قبرس شمالی از استاندارد های پزشکی بریتانیا پیروی میکند.برای تمام افرادی که مقیم این کشور هستند خدمات آمبولانس فوریت های پزشکی و خدمات درمانی رایگان است.

با وجود اینکه افراد در قبرس شمالی اکثرا ترک زبان هستند اما در بیمارستان ها به طور گسترده افراد با زبان انگلیسی دیده می شوند و کارکنان نیز زبان انگلیسی را آموزش دیده اند.

مراقبت های بهداشتی در قبرس شمالی با بودجه عمومی تامین می شود،بودجه بیمارستان های دولتی نیز توسط دولت تامین می شود و تمام کارکنان نیز بیمه دولت هستند.

بیمارستان های دولتی

بیمارستان های دولتی

بیمارستان های دولتی و امکانات پزشکی در تمام شهر های قبرس شمالی وجود دارد.تمام بیمارستان به تعداد کافی تخت برای مراقبت های ویژه و همینطور امکانات تخصصی مانند جراحی،زایمان،آزمایشگاه و غیره وجود دارد.سطح خدمات پزشکی و بیمارستان ها در این کشور بالا است و اکثریت پزشک ها در بیمارستان های دولتی یا خصوصی مشغول به کارند.

یکی از ویژگی بیمارستان های دولتی در قبرس شمالی این است که خدمات اورژانسی 24 ساعته ارائه می شود و همچنین اگر نیاز باشد برای افراد با شرایط خاص آمبولانس خصوصی میفرستند.

بیمارستان های خصوصی

مانند تمام کشور های دیگر بیمارستان های خصوصی در قبرس نیز از هزینه بالایی برخوردارند،اما با وجود این هزینه ها کماکان مقرون به صرفه هستند و بهترین خدمات را در اختیاز شما قرار میدهند.در بیشتر نقاط جهان کیفیت خدمات پزشکی در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی است با وجود اینکه پزشکان در هر دو مراکز مشغول به کارند.

داروخانه ها در قبرس شمالی

داروخانه ها در قبرس شمالی

به طور عمده داروخانه ها در قبرس شمالی خصوصی هستند و متخصصان مجربی با تسلط به زبان انگلیسی در آن جا پاسخگوی شما هستند.

در قبرس شمالی کارت هایی با عنوان کارت پزشکی صدور می شود که عموما تقسیم به دو دسته می شوند:

  • کارت صورتی:از این کارت به منظور استفاده تماما رایگان از کلیه خدمات پزشکی استفاده می شود.
  • کارت آبی:استفاده از این کارت سبب می شود که از خدمات پزشکی به صورت نیمه دولتی استفاده کرد.

باید توجه داشته باشید که خدمات دندان پزشکی نیز شامل این امر می شود اما خدمات زیبایی در این کارت ها سهمیه ای ندارند و خدمات زیبایی به صورت آزاد هزینه هایشان پرداخت می شود.

دولت قبرس شمالی در حال اجباری کردن بیمه برای همگان است ،زیرا در این صورت خدمات پزشکی بهبود و توسعه می یابد.اگر شما با ویزای توریستی در این کشور حضور دارید می بایست از بیمه مسافرتی برای خرید استفاده کنید.

دانشجو ها نیز در این کشور مشمول بیمه دانشجویی می شوند که ، با وجود بیمه دانشجویی 60 درصد از هزینه های پزشکی را دانشگاه و 40 درصد مابقی را دانشجو پرداخت میکند.

داروخانه ها در هر هفته شبانه خدمات ارائه میدهند در روزنامههای محلی منتشر می شوند.

در داروخانه های کشور قبرس نیز در صورت نیاز مشاوره دارویی انجام می شود و متخصصان به خوبی مراجعان و بیماران را راهنمایی میکنند.

لیست بیمارستان های دولتی در قبرس شمالی:

  • بیمارستان دولتی در لفکوشا :Burhan Nalbantoğlu
  • بیمارستان دولتی در گیرنه: AKÇİÇEK
  • بیمارستان دولتی در فاماگوستا: Gazimağosa Devlet Hastanesi

خدمات درمانی و بهداشتی در قبرس شمالی

خدمات درمانی و بهداشتی در قبرس شمالی

در مجموع چه در بخش های خصوصی،چه در بیمارستان های دولتی یا خصوصی سطح خدمات پزشکی در این کشور استاندارد و بالا است.اکثریت بیمارستان ها در قبرس شمالی از بهترین و پیشرفته ترین امکانات پزشکی تجهیز می شوند.همچنین خدمات پزشکی در بیمارستان های دولتی رایگان است.

کلام آخر

آنچه در این مقاله جمع آوری شده است،چکیده از شرایط درمان و استفاده از خدمات پرشکی در این کشور است.رفاه پزشکی در کشور قبرس شمالی تقریبا خوب و مثبت است و مراکز درمانی خدمات خوبی را ارائه میدهند.برای اطلاعات بیشتر از شرایط زندگی در قبرس و اطلاعات کامل تر می توانید با تیم ما در ارتباط باشید.

مطالب دیگر ما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این نوشته را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره رایگان

سه شب و چهار روز مهمان ما در قبرس باشید

شماره تماس خود را قرار دهید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند

درخواست با موفقیت ارسل شد

کارشناسان ما جهت اطلاعات و هماهنگی بیشتر با شما تماس میگیرند